Menu

Skip to content

Nieuwe MeerbodeLogo

Het laatste nieuws uit Aalsmeer, De Ronde Venen, Mijdrecht, Uithoorn en De Kwakel.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Aalsmeer e.o.
    • Uithoorn e.o.
    • De Ronde Venen
    • Regio
  • Sport
  • ePaper
    • Nieuwe Meerbode – Aalsmeer e.o.
      • Praambode
    • Nieuwe Meerbode – De Ronde Venen
    • Nieuwe Meerbode – Uithoorn e.o.
    • Gemeente Aalsmeer
    • Gemeente Uithoorn
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy
Hoe word je kinderburgemeester

Kinderburgemeester: Hoe word je dat?

Door Redactie Aalsmeer | 23 mei 2018 | Geplaatst in Aalsmeer e.o.

Aalsmeer – “Hoe word je kinderburgemeester?” Eén van de vragen van de negentien kandidaten die zich opgegeven hebben voor deze ‘baan voor een jaar’. “Nou, gewoon door je op te geven en een goede presentatie te geven.” Het antwoord van Derek Buikema, de huidige kinderburgemeester. “En gewoon in een korte broek en op Nikes”, vulde wethouder Gertjan van der Hoeven lachend aan.

Best zenuwachtig

Vandaag, woensdag 23 mei, was de jurymiddag in het gemeentehuis en de aanwezige veertien meisjes en vijf jongens gaven aan best zenuwachtig te zijn. In totaal hadden 23 kandidaten zich opgeven, maar vier kandidaten hebben verstek laten gaan. Misschien vonden zij het té spannend.

De kandidaat-kinderburgemeesters kregen een rondleiding door het gemeentehuis. Ze gingen langs de trouwzaal, namen plaats in de raadzaal en genoten van het uitzicht boven op het dakterras.

Ook kregen de meiden en jongens een workshop ‘hoe presenteer je jezelf’ en dit kwam natuurlijk goed van pas bij het ‘pitchen’ van een minuut in de bijna lege kamer van wethouder Van der Hoeven. Zijn acht jaar wethouderschap zit er op en nu de drie nieuwe wethouders bekend zijn en donderdag geïnstalleerd worden, moet hij zogezegd ‘inpakken en wegwezen’.

Rookvrije scholen en verenigingen

Trots is huidig kinderburgemeester Derek vooral op zijn inzet om rookvrije scholen en (sport)verenigingen te krijgen in Aalsmeer. Dit is gelukt bij een groot aantal scholen en onder andere bij de atletiekvereniging, de zeilschool en de waterskivereniging. En wat hij het leukste vond aan deze job? “Het is speciaal en je kunt iets doen voor kinderen in Aalsmeer.”

Zes kandidaten door

Van de negentien kandidaten gaan er zes door en zij mogen campagne gaan voeren. Er komen drie stemrondes waarvan één in Kudelstaart. Deze is extra ingelast omdat het gevoel er was dat de jongens en meiden uit Kudelstaart minder kans hadden om kinderburgemeester te worden. De stemronden zijn op 9, 13 en 16 juni en tijdens de activiteit ‘Bouw een Bootje’ op donderdag 5 juli wordt de nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd en afscheid genomen van Derek.

Wie wordt de vierde kinderburgemeester van Aalsmeer? Degenen die niet door zijn, hebben inmiddels een telefoontje gehad van wethouder Gertjan van der Hoeven en ook de zes die de volgende ronde hebben gehaald, is het goede nieuws verteld. Wie deze zes zijn? Alisa Kockelkorn, Hannah Fokkema, Tycho Leering, Lauren van Dam, Mark Beemsterboer en Kyra Celie.  Gefeliciteerd!

Andere berichten

Sint en Pieten groots ontvangen in WilnisSint en Pieten groots ontvangen in Wilnis→

Grootse ontvangst voor Sinterklaas in AalsmeerGrootse ontvangst voor Sinterklaas in Aalsmeer→

Sint veilig in Uithoorn aangekomenSint veilig in Uithoorn aangekomen→

Modderdag was weer een feestjeModderdag was weer een feestje→


Recent nieuws

  • De Werkschuit heeft zin in de Geluksroute
  • Plaspop Aalsmeer: muziek op 8 locaties op Westeinder
  • ‘Gemeenteplattegrond’ geen initiatief gemeente!
  • Het juiste behang kiezen: 4 tips
  • Bewoners Seinpost adopteren plantsoentje
  • Eerste KudelFair met diverse lokale producten
  • Buurtproject Praatje met een Draadje van start
  • Inschrijving open voor 6e Verhoef boten toertocht
  • Nieuw bij Ride for the Roses: Kidswalk
  • Voedselbank naar Werkcentrum aan Rondweg
  • De Veenmolen viert Nationale Moldendag
  • Nieuwe opzet MultiCulti Eettafel
  • Statushouders ‘gewoon aan de slag’ bij ReVe
  • Workshop ‘Vijf talen van de Liefde’
  • Zondagmiddagconcert met toetsen en fluiten
  • Yiddish Jazz, concert met een verhaal in Bacchus
  • Start verkoop voor tweede Lions Badeendenrace
  • Pauline Zeij lanceert ‘Het boek van Joek’
  • Zaterdag Geraniummarkt en braderie in Centrum
  • Jarig Bindingkoor: Samen zingen geeft een band
Job in de Regio

Edities

  • Aalsmeer e.o.
  • De Ronde Venen
  • Regio
  • Sport
  • Uithoorn e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Meerbode

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

De Nieuwe Meerbode
Visserstraat 10
1431 GJ Aalsmeer
0297-341900
info@meerbode.nl

 

Aalsmeer, Aalsmeerderbrug, Kudelstaart, Oude Meer en Rijsenhout.

De Ronde Venen, Amstelhoek, De Hoef, Mijdrecht, Wilnis, Vinkeveen, Vrouwenakker, Waverveen, Abcoude en Baambrugge.

Uithoorn en De Kwakel.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© GOUW Uitgevers B.V.

Menu

  • Aalsmeer
  • De Ronde Venen
  • Uithoorn
  • Aalsmeer/Uithoorn
  • De Ronde Venen
Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}