Schiphol – Op dinsdag 24 juni verzamelden tientallen vliegtuigspotters zich nabij de Zwanenburgbaan van Schiphol om de diverse regeringstoestellen voor de NAVO-top te fotograferen. De vele vliegtuigspotters zorgen wel voor enige chaos. De politie en Koninklijke Marechaussee hebben op een gegeven moment zelfs de toegangswegen afgesloten om de massale toestroom van spotters te stoppen. Volgens een woordvoerder van de politie Noord-Holland stonden spotters op enkele plekken gevaarlijk en hinderden het functioneren van de hulpdiensten.
Toch bleef het aantal vliegtuigspotters toenemen, allemaal hoopten een glimp op te vangen van de Air Force One, het presidentiële toestel van de Verenigde Staten van Amerika. Op de Hoofdweg-oostzijde in Lijnden werd het rond kwart over zes zelfs zo druk dat de politie opnieuw moest ‘ingrijpen’ vanwege de verkeersveiligheid. Een grote groep mensen moest verplaatsen naar een andere plek aan deze straat.
Rond half acht ‘s avonds werd het wachten beloond en landde het Amerikaanse regeringstoestel van Donald Trump op Schiphol. Waar veel spotters dachten dat het vliegtuig van de president (net als alle andere, veel kleinere regeringstoestellen) op de Zwanenburgbaan ging landen, bleken de spotters toch mis te zitten. Het toestel landde op de Kaagbaan, waardoor veel van hen verkeerd stonden. Een politiehelikopter vloog hoog boven het vliegtuig om overzicht te bewaken.
Direct na het landen stapte Trump in de auto en reed richting Den Haag, waar hij aansloot bij het Koninklijke banket. Woensdag, de tweede dag van de NAVO-top, stond in het teken van vergaderen door de 32 deelnemende lidstaten, persconferenties en uiteindelijk weer richting eiland land (dus vast weer veel vliegtuigspotters).
Foto: Drukte door vliegtuigspotters in Lijnden. Foto: VLN Nieuws – Sam de Joode

Landing van het presidentiële toestel van Amerika op Schiphol. Foto: VLN Nieuws