Burgemeester sluit Uithoorns bedrijfspand

Uithoorn – Burgemeester Heiliegers heeft besloten een bedrijfspand aan de C. Verolmelaan in Uithoorn voor drie maanden te sluiten. Dit besluit volgt op een controle van de gemeente en politie op 21 juli, waarbij goederen bestemd voor de teelt van hennep werden aangetroffen. De burgemeester kan een bedrijfspand sluiten op basis van het gemeentelijke Damoclesbeleid (Opiumwet artikel 13b). Het beleid is erop gericht om gebruik van een pand voor criminele doeleinden tegen te gaan en zo bij te dragen aan een gezond en veilig ondernemersklimaat.

Criminele activiteiten
De bedrijfsactiviteiten die vanuit het pand werden uitgevoerd, trokken al eerder de aandacht. Onder andere van de Consumentenbond. Zij ontving klachten van consumenten die ongevraagd door het bedrijf waren benaderd voor de aankoop van thuisbatterijen. Onduidelijk was hoe de medewerkers aan hun persoonlijke gegevens waren gekomen. De politie en gemeente waren daarom benieuwd naar de daadwerkelijke bedrijfsactiviteiten op locatie. Bij eerdere handhavingsacties in dezelfde straat waren trouwens ook al hennepkwekerijen aangetroffen.

Dekmantel
Criminelen gebruiken vaker bedrijven en overheidsinstanties in de ‘bovenwereld’ als dekmantel voor illegale activiteiten. Bijvoorbeeld door bedrijfspanden en woningen te gebruiken voor witwassen, drugshandel, illegale prostitutie, wietplantages of wapenopslag. Dat heet ondermijning.

Om ondermijning succesvol te bestrijden hebben de gemeente en politie hulp nodig. Bel bij signalen van ondermijning naar 0900 – 8844, in noodsituaties 112. Ook kan melding worden gedaan zonder persoonlijke gegevens te vermelden via Meld Misdaad Anoniem: 0800 – 7000.

Op de foto: Op last van de burgemeester gesloten. Foto: Jan Uithol.