Gaslek bij werkzaamheden Majella

Mijdrecht – Maandagochtend is bij onderhoudswerkzaamheden in Zonnehuis Majella een gaslek ontstaan. De gealarmeerde brandweer van Mijdrecht nam geen enkel risico en schaalde direct groot op, waarbij korpsen uit de hele omgeving bijstand kwamen verlenen.

In korte tijd kwamen vier brandweerwagens aangereden en werd geprobeerd het lek te repareren. Ook werden in het gebouw doorlopend metingen verricht.

Andere ploegen startten direct met de ontruiming van de naastgelegen woonruimten en werden hierbij geholpen door de politie en BHV medewerkers. Ook Stedin kwam ter plaatse om waar nodig de gastoevoer af te sluiten.

Uiteindelijk werd het hele gebouw De Kom ontruimt. Bij de uitgangen werd elke bewoner eerst geregistreerd en later begeleid door extra medewerkers of vrijwilligers die met spoed zijn opgeroepen. Alle bewoners werden opgevangen in gebouw Irene waar koffie en thee klaar stond om van de eerste schrik te bekomen. Met grote ventilatoren is urenlang schone lucht door het hele gebouw geblazen.

Brandweer nam geen enkel risico. Ook bewoners geëvacueerd. Foto: Jan Uithol.