Aalsmeer – De Kunstploeg zoekt deelnemers voor een nieuw Kunstrouteproject met de titel ‘Bewaar doosjes’. “Wat willen we vasthouden en wat willen we delen? En wat is klein genoeg om in een luciferdoosje te stoppen?”, vragen Karin Borgman, Jan Daalman en Femke Kempkes van de Kunstploeg zich af.
“Wat is er waardevol genoeg om in een klein doosje te bewaren?”
- Een schelpje van een zomerse dag op het strand?
- Een sleutel van je geheime dagboek?
- Een lego blokje uit je jeugd?
- Een knoop van je favoriete jas?
- Een haarspeld van oma?
- Een afscheidsbrief
- Of een chip met een eeuw aan beelden
De Kunstploeg brengt tijdens de Kunstroute een ode aan het kleine en vraagt zich af wat werkelijk belangrijk is in het leven. Wat stop je in een doosje om te bewaren. Het antwoord op deze vraag gaat de Kunstploeg samen met de deelnemers tijdens de Kunstroute geven woorden. Het is het bekende Kunstploegrecept waarbij van één individuele bijdrage een gemeenschappelijk kunstwerk wordt gemaakt.
Doosjes halen en brengen
Deelnemers kunnen op vrijdag 21 augustus en zaterdag 22 augustus tussen 15.30 en 17.00 uur een doosje ophalen bij het atelier van de Kunstploeg aan de Uiterweg 185 (voorbij de groene schuur het pad af). De doosjes kunnen op 17 en 18 september tussen15.30 en 17.00 uur weer worden ingeleverd bij het atelier.
Maak van het doosje dat je hebt gekregen van De Kunstploeg je eigen individuele ‘bewaardoosje’. Bedenk eerst wat je bewaren wil, want daaruit volgt hoe het doosje eruit komt te zien. Je mag het doosje beschilderen, erop tekenen, je kan het beplakken, of allemaal tegelijk. Belangrijk is dat het doosje iets vertelt over de inhoud. Zorg dat jouw doosje in de week voor de Kunstroute weer in bezit komt van De Kunstploeg.
Kijk voor meer informatie op www.dekunstploeg.nl of stuur een mail naar: stichtingdekunstploeg@kpnmail.nl
Foto: In 2022 is de Cultuurprijs door toenmalig wethouder Willem Kikkert uitgereikt aan Femke Kempkes, Karin Borgman en Jan Daalman van de Kunstploeg (foto aangeleverd).

