Menu

Skip to content

Nieuwe MeerbodeLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Aalsmeer e.o.
    • Uithoorn e.o.
    • De Ronde Venen
    • Regio
  • Digitale krant
    • Nieuwe Meerbode – Aalsmeer e.o.
      • Praambode
    • Nieuwe Meerbode – De Ronde Venen
      • Tour bijlage
      • Open Huizen bijlage
    • Nieuwe Meerbode – Uithoorn e.o.
      • Tour bijlage
      • Open Huizen bijlage
    • Gemeente Aalsmeer
    • Gemeente Uithoorn
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabaaltjes
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden

Wandelen langs kunstwerken (18)

Door Redactie Aalsmeer | 15 april 2018 | Geplaatst in Aalsmeer e.o.

Aalsmeer – De gemeente is rijk aan bijzondere kunstwerken, die de afgelopen vijftig jaar op bekende, karakteristieke en verrassende plekken zijn geplaatst. De wandeling langs al deze kunstwerken duurt voort. De wandeling begon in het Centrum, ging over het Stokkeland en via het Seringenpark door Zuid naar de Hornmeer. Van de heksenkring van het Wellant College op het recreatie-eiland nu op naar Kudelstaart. Kunstwerk nummer 18.

Het andere land (2001)

In de fortbocht, bij het oude sluisje, staat ‘Het andere land’ van Hank Beelenkamp. Een beeld van Belgisch hardsteen en geplaatst na restauratie van het fortsluisje in 2014. Het fortsluisje is in 1891 gebouwd om in geval van oorlog water via de sluis in de polders van Amsterdam te laten lopen en zo de vijand tegen te houden.

Geïnspireerd door de schoonheid van de Westeinderplassen maakte beeldhouwer Hank Beelenkamp speciaal voor deze plek een beeld. Hij hakte en beitelde, schuurde en polijstte en bracht aan weerszijden een tekening aan van een vrouw en een man omgeven door rietkragen. Het verhaal achter dit mysterieuze liefdespaar blijft natuurlijk een vraagteken voor de kijker. Omgeven door water en weidse wolkenluchten kun je hier wegdromen over ‘het andere land’. Het is een beeld over hartstocht en aardse realiteit.

De in het werk aangebrachte dichtregel geldt als een verwijzing naar het achterliggende rietlandschap: Het riet, de oeverrand fluist’ren te allen tijde beloften in het land ginds aan de overzijde. Een strofe uit het gedicht ‘het andere land’ van Ida Gerhardt.

Neem plaats op het bij het kunstwerk geplaatste bankje en droom weg of kijk eens rustig rond. Het oog valt vast ook op het prachtige fort Kudelstaart dat omgetoverd gaat worden tot Zeilfort en de in de jaren negentig gerestaureerde fortwachterswoning. Volgende week gaat de wandeling verder Kudelstaart in. Op naar kunstwerk nummer 19. Voor nu: Veel wandel- of fietsplezier.

Andere berichten

kunstwerkWandelen langs kunstwerken 17→

kunstwerkenWandelen langs kunstwerken 16→

kunstwerkenWandelen langs kunstwerken 15→

Wandelen langs kunstwerken 14→

Recent nieuws

  • Opnieuw inbraak bij Scouting Uithoorn
  • Oceanus waterpolo jongens kampioen!
  • Voetbal: Verlies FCA, dorpsderby gelijk
  • Handbal: Jongens B FIQAS tweede op NK!
  • Ruim 50 voetballers bij mini-clinic RKDES
  • Koningsspelen groot succes op Zuidooster
  • Wandelen langs kunstwerken (19)
  • TeamTimmerman voor Dag van je leven
  • Snel inschrijven voor Vereniging van het Jaar
  • Vergadering Vlieghinder Westeindergebied

Edities

  • Aalsmeer e.o.
  • De Ronde Venen
  • Regio
  • Uithoorn e.o.
  • Van onze adverteerders

Zoeken

Onze uitgaven

advertisement

© GOUW Uitgevers B.V.

Menu