Gemeente eigenaar van Oude Veiling en Fort Kudelstaart

Aalsmeer – In vogelvlucht de raadsvergadering van gisteravond, donderdag 25 juni Vlot ging het niet. Er waren regelmatig pauzes, om amendementen of moties te bespreken, om een onderwerp nog even binnen de fractie aan de orde te laten komen, om een kroket te kunnen eten en om even frisse lucht te hebben. De tijd tikte door en het werd laat. Een lange vogeltrek… Aangevangen werd met een mooie herdenking aan Dirk van Leeuwen. De verenigingsman in hart en nieren kreeg een ‘pluim’ voor zijn ruime inzet voor Aalsmeer. Zijn vrouw, kinderen en familieleden waren er bij. Na een minuut stilte gingen zij heen en was het moment daar voor burgemeester Jeroen Nobel om de marathon-raad aan te vangen. Dick Kuin van AB stak hier een stokje voor. Er zijn bijzonderheden. Nobel gaf aan de hint te begrijpen, maar zei tegelijkertijd ook dat hij dit eigenlijk op een ander moment had gepland. De burgemeester toonde zich flexibel en ging over tot felicitaties met bloemen voor Robbert-Jan van Duijn. De CDA-voorman is na een adempauze terug in de Aalsmeerse politiek. Nu woonde hij de vergadering bij als raadslid, maar binnenkort pakt hij de functie van fractievoorzitter weer op. Dit overigens tot grote opluchting van nu waarnemend fractievoorzitter Dirk van Willegen (zo liet hij weten). Ook een boeket voor Ton Harte, die door de terugkeer van Robbert-Jan zijn plekje in de raad moet opgeven, en weer ‘gewoon’ fractieassistent wordt. En bloemen voor Marlon Kreeft (ook CDA) die afgelopen zaterdag in het huwelijk is getreden met Roy van Diemen. En felicitaties met een fles waren er voor de raadsleden Erik Abbenhues (VVD) en Ronald Fransen (PACT). Beiden jarig geweest. De CDA is overigens weer bijna compleet: De ziek geweeste Ines van der Boon kwam deze avond ‘snuffelen’ en hoopt in september weer aan de slag te gaan.
In het kort wat tijdens de raad met veel woorden besproken en besloten is: De Visie Greenport Aalsmeer, project De Tuinen van Aalsmeer, herziening Aalsmeer-Dorp en permanente vergunning voor de buitenschoolse opvang aan de Dreef zijn allen als hamerstuk goed gekeurd.

Geen historisch besef?
De kroeg aan de Kudelstaartseweg 295-297 komt er (niemand tegen), met meerderheid van stemmen kan verder gewerkt worden aan de realisatie van sporthal vier bij het zwembad aan de Dreef en een krediet is beschikbaar gesteld voor aankoop van het Fort Kudelstaart. Tevens is het hierbij ingediende amendement door PACT met een meerderheid van stemmen (alleen VVD tegen) aangenomen. De partij stelde voor om het Fort alleen via een erfpachtconstructie te gaan verhuren. Op deze manier blijft de gemeente eigenaar van het Fort en krijgen ondernemers de mogelijkheid om te investeren. “Een verkoopconstructie is onwenselijk aangezien de gemeente dan geen grip heeft op toekomstige ontwikkelingen”, zo stelt PACT in het amendement. “Sympathiek”, noemde fractievoorzitter Helma Persoon van AB het amendement en het CDA was het hier mee eens, evenals het college van burgemeester en wethouders. De VVD gaf aan voor verkopen te zijn, maar zei daarbij dat de erfpachtconstructie wel de eerste voorkeur heeft. En de gemeente is de nieuwe eigenaar van De Oude Veiling. De VVD, bij monde van Dirk van der Zwaag, zei nee vanwege het (te) grote financiële risico en Bram Heijstek van HAC zag de culturele waarde van De Oude Veiling niet. Hij vroeg zich hardop af wat De Oude Veiling zo uniek maakt? En dit stuitte op ongeloof en ergernis bij Rik Rolleman van PACT. “Hierin is de eerste bloemenveiling van Aalsmeer gevestigd geweest. Heb je geen historisch besef?” Voor AB en het CDA waren de feiten dat het hier een monument betreft en de gemeente al voor tweederde deel eigenaar is van het pand doorslaggevend om groen licht voor aankoop te geven. De Lentenota met algemene beschouwingen van elke fractie en meer dan twintig ingediende moties en amendementen (!) was het laatste onderwerp op de agenda. Belangrijk voor alle partijen, want hierin kunnen zij hun wensen uiten, kritiek leveren en voorstellen indienen.
Wordt vervolgd. In de krant en volgende week donderdag 2 juli in de raadszaal tijdens de laatste vergadering voor het zomerreces.