Mijdrecht – Wie Lillian van der Schaaf kent, weet dat stilzitten niet een van haar sterkste eigenschappen is. Waar zij jarenlang vrouwen in Mijdrecht voorzag van passend lingerieadvies, schenkt ze tegenwoordig samen met manager Jordy en een team van fantastische medewerkers in De Kantine koffie, serveert ze lunch, organiseert ze themafeesten en schuiven mensen regelmatig aan voor een maaltijd.
Spanje centraal
Zaterdag 10 oktober staat Spanje centraal. Die dag wordt De Kantine omgedoopt tot ‘La Cantina’ en verandert de zaak in een klein stukje España. Tijdens de Día Español, van 10.00 tot 18.00 uur, draait het om paella, Spaanse ham, wijn en muziek. Carlos bereidt paella, Sabores Andaluz zorgt voor Spaanse ham en Wijn van Hans laat bezoekers kennismaken met Spaanse wijnen.
De muziek komt van La Tuna Ciudad de Luz, het Eindhovense gezelschap dat al decennialang de Spaanse tunatraditie in Nederland uitdraagt. Het gaat om een eeuwenoude universitaire muziektraditie, waarbij studentengroepen in historische kledij traditionele volksmuziek en serenades ten gehore brengen.
Ook wie droomt van een tweede huis in Spanje kan tijdens de Spaanse dag informatie krijgen van Masa International, vertegenwoordigd door regioagent Midden-Nederland Angélique Overmars. Haar enthousiasme voor Spanje is groot. “Ik ben geboren in De Ronde Venen en woon inmiddels alweer 26 jaar in Wilnis. Mijn hart ligt deels in Spanje. Als kind bracht ik er talloze vakanties door en later woonde en werkte ik er bijna acht jaar in de vastgoedsector. In 1988 kwam ik in dienst bij Masa International, een gerenommeerde makelaar aan de Costa Blanca, Costa Cálida en Murcia/Almería. Wat mij aanspreekt, is het familiegevoel, de betrouwbaarheid én de volledige service: van aankoopbegeleiding tot hulp na oplevering. Wij zorgen ervoor dat alles, van juridische zaken tot praktische hulp, in het Nederlands geregeld kan worden. Mijn missie? Mensen helpen hun Spaanse droom waar te maken, met zorg, aandacht, oprechte betrokkenheid en veel plezier.”
Zo wordt de Día Español niet alleen een culinaire reis, maar ook een kennismaking met de sfeer, muziek en mogelijkheden van Spanje. De toegang is gratis en bezoekers kunnen de hele dag vrij binnenlopen.
Ontmoetingsplek
De voormalige bakkerij aan de Dorpsstraat werd omgetoverd tot De Kantine, een sfeervolle zaak die inmiddels een vaste plek heeft gekregen in het centrum. “Ik wil dat mensen hier graag binnenlopen. Voor een kop koffie, een lunch, een zakelijke afspraak, om met vriendinnen bij te praten of gewoon voor een praatje”, vertelt Lillian. De inrichting met verschillende hoekjes en nisjes biedt ruimte voor zowel een rustig gesprek als een gezellige bijeenkomst. Een lunch, high tea of borrel kan er net zo gemakkelijk plaatsvinden als een feestje. De zaak omschrijft zichzelf als een ontmoetingsplek waar mensen zich thuis moeten voelen. Er worden onder meer themafeesten, karaokeavonden, pubquizzen en andere bijeenkomsten georganiseerd. Sommige evenementen zijn zakelijk van karakter, andere zijn vooral bedoeld om gezellig samen te zijn. Ook verjaardagen en uitvaarten behoren tot de activiteiten die in De Kantine plaatsvinden.
En zaterdag 10 oktober krijgt die vertrouwde ontmoetingsplek dus even een Spaans tintje. Met paella, Spaanse ham, wijn, muziek en de klanken van La Tuna Ciudad de Luz waant Mijdrecht zich een dagje in Spanje. Of, zoals ze het bij De Kantine zelf zeggen: Bienvenido a La Cantina!
Meer informatie: www.dekantinemijdrecht.nl.
Op de foto: Lillian en manager Jordy straks in Spaanse sferen. Foto: aangeleverd.

