Aalsmeer – Het is al jaren een traditie. Op de eerste zaterdag van september wordt in het centrum van Aalsmeer een grote braderie georganiseerd. Ieder jaar is de braderie weer een feestelijke start van de Feestweek. Maar liefst 25 winkeliers uit het centrum staan met een kraam voor hun deur, net als zo’n 175 andere standhouders om er gezamenlijk een gezellige dag van te maken. Er kan dus heerlijk gestruind worden langs de kraampjes van ondernemers, verenigingen en goede doelen met van alles en nog wat aan producten en spulletjes. Ook zijn er weer verschillende foodtrucks en kramen om te genieten van iets lekkers.
Nieuwe opzet succesvol
De zaterdag voor Moederdag kon iedereen kennis maken met de nieuwe opzet van de braderie, die ook nu op 5 september wordt doorgetrokken in het centrum van Aalsmeer. De braderie in september wordt groter dan ooit en is niet alleen in de Zijdstraat, maar ook in de Punterstraat (Praamplein), Wetering-straat, Schoolstraat en nu ook in een deel van de Dorpstraat. Met maar liefst bijna 200 marktkramen is de braderie bijna drie keer groter ten opzichte van voorgaande jaren. Ook rondom het Molenplein, bij korenmolen De Leeuw, is er van alles te beleven.
“Dankzij de professionalisering die door het vorige bestuur is ingezet en door het nieuwe bestuur verder is uitgewerkt, is de braderie groter dan ooit”, aldus de nieuwe voorzitter Mastos Aerdts van IJssalon Pepijn. “Wij werken heel goed samen met de nieuwe partij die verantwoordelijk is voor de braderie, evenementenbureau Line Up Events. Hierdoor kan zaterdag weer volop genoten worden.” De braderie is van 10.00 tot 17.00 uur.
Afsluitingen
Vanwege de verwachte drukte is parkeren in het centrum lastig, dus kom zoveel mogelijk op de fiets of lopend. Parkeren kan op het Raadhuisplein, maar het Praamplein is, mede vanwege de feesttent, afgesloten. Vanaf vrijdagavond 4 september om 21.00 uur moeten de braderie-straten autovrij zijn. Er is een wegsleepregeling van kracht, dus hou hier rekening mee. Bij de zebrapaden op de Van Cleeffkade en hoek Uiterweg komen verkeersregelaars te staan om de verkeersdoorstroom goed te begeleiden.
Foto: Gezellige drukte tijdens de braderie in het Centrum vorig jaar (aangeleverd).

